Blog

Jaunās tehnoloģijas „siltuma zuduma redzamība”

Fotogrāfijas, kuras var aplūkot šajā lapā, ir uzņēmis kāds mūsu klients . Pirms izvēlēties firmu, kurā pasūtīt logus, klients, pēc profesijas siltumtehniķis, veica vairākus fotouzņēmumus un pēc to analīzes, mūsu firmas logi tika atzīti par labākiem siltumizolācijas ziņā.

Energoresursu cenām visā pasaulē ir tendence paaugstināties, tāpēc, ja vēlamies ekonomēt resursus un naudu, logu siltumizolācija ir svarīgs faktors, kam noteikti jāpievērš uzmanība.

Fotouzņēmumos, kas veikti „siltuma zuduma redzamības” režīmā, var redzēt kā mainās krāsu gamma virzienā no augšas uz leju: no gaiši sarkanas – slikta siltumizolācija līdz tumši zilam – laba siltumizolācija. (Bet 1.fotogrāfijā tiek apskatīta situācija, kad tumši zils mainās uz gaiši sarkanu virzienā no lejas uz augšu. Bet tas nenozīmē, ka logu siltumizolācija augšējos stāvos ir labāka nekā apakšējos. Visdrīzāk tas nozīmē, ka siltais gaiss ceļas uz augšu, kur notiek siltuma noplūde, un apakšējos stāvos temperatūra ir tuvu āra gaisam.)

1) Divas pirmās fotogrāfijas parāda, ka stiklapakešu logi šādā mājā pozitīvi ietekmē siltumekonomiju, bet tomēr siltums tiek zaudēts caur mājas sienām. Tāpēc arī logu maiņa nespēs atrisināt visas problēmas, kas saistītas ar siltuma ekonomiju, kondensātu un tā radīto pelējumu.

eurologi termo 1

2) Šajā fotogrāfijā (3) redzam, ka mājā ir ielikti jauni stiklapakešu logi, kuriem ir nezināms ražotājs un apšaubāma siltumizolācija. Visticamāk, klients ir meklējis lētāko variantu ekonomējot naudu, bet, vai tā ir ekonomija, ja tagad gadiem ilgi tiks apsildīta iela? Nākamajā attēlā var redzēt kā caur logiem izplūst siltums, tātad labuma no šiem logiem maz, bet tāda ir klienta izvēle.

eurologi termo 2

3) Nākamajā fotogrāfijā (4) redzamas jumta siltumizolācijas nepilnības: āra temperatūra -5oC, pirmā stāva iekšpusē +20 oC, otrā stāva iekšpusē tikai +12 oC, bet uz jumta no ārpuses +9.9 oC. Vai Jūs gribētu dzīvot tādā mājā?

eurologi termo 3

4) Šī fotogrāfija (5) parāda, ka siltums no mājas izplūst caur logiem.Divās pēdējās fotogrāfijās (6, 7) redzami mūsu firmas logi. Sarkanā krāsā spīd tikai nesiltinātās dzelzbetona konstrukcijas, bet ar logiem viss ir kārtībā. Pēc detalizētas analīzes šīs klients izvēlējās mūsu firmas „EUROLOGI” logus. Paldies!

eurologi termo 4

5) eurologi termo 5

6) eurologi termo 6

7) eurologi termo 7

eurologi termo 8

Vēl par siltumizolācijas tēmu: nepietiek izgatavot labus logus ar labu komplektāciju, ļoti svarīga ir pareiza logu montāža, izmantojot visus nepieciešamos materiālus. Nākamā lappuse  veltīta tieši šim jautājumam. Jāpiebilst, ka pareiza montāža un materiāli izmaksā divreiz dārgāk, bet tas ir tā vērts.