Blog

What’s exactly changed because of technical innovations?

  • Logi aizveras ļoti blīvi, no logu spraugām vairs nepūš vējš. Bez tam, vairs nepastāv tā saucamā piespiedu ventilācija caur logu spraugām.
  • Atsakoties no gāzes apkures sistēmām vannas istabās un virtuvēs, dūmvads vairs netiek izmantots, t.i. likvidēts vēl viens piespiedu ventilācijas kanāls.
  • Augošo apkures cenu dēļ iedzīvotāji cenšas ekonomiski patērēt siltumu un biežāk izslēdz apkuri. Ja gaisa temperatūra telpā samazinās, vienlaicīgi samazinās arī ārējo sienu temperatūra, kā rezultātā tiek sasniegts rasas punkts un rodas kondensāts. Bez tam, atdzesētais gaiss uzņem mazāk mitruma.

Vienīgais šīs problēmas risinājums - vairāk vēdināt telpas! Telpās uzkrājies mitrums ir jāizvada no telpām!

Tādēļ vairākas reizes dienā nepieciešams izvēdināt telpas, neskatoties uz to, ka gaiss telpā tādā veidā tiek atdzesēts un rodas nelieli siltuma zudumi.

Kāds tad ir optimālais risinājums?

Lieta tāda, ka 90% pelējuma veidošanās gadījumu gaisa mitrums telpās ir augstāks par pieļaujamo, izmantojot dotos celtniecības materiālus. Bez tam, mitrums neiekļūst telpās caur plaisām sienās, bet gan rodas dabisku procesu rezultātā, kas notiek jebkurā dzīvojamā platībā. Šo mitrumu nepieciešams izvadīt ārpus telpām ar vēdināšanas palīdzību. Agrāk liekais mitrums tika izvadīts uz āru ar piespiedu ventilācijas palīdzību. Tagad, pēc jaunu izolējošu logu uzstādīšanas, telpas nepieciešams rūpīgi izvēdināt vairākas reizes dienā.