Blog

Reasons for condensation on inside glass

Šī parādība novērojama tad, ja, līdz ar augstu gaisa mitruma pakāpi telpā, stikla paketes iekšējās virsmas temperatūra ir ievērojami zemāka par iekštelpu gaisa temperatūru.

Lūk daži raksturīgi kondensāta veidošanās piemēri uz iekšējā stikla: ja telpā tiek mazgāta veļa vai kāds mazgājas dušā, gaisa temperatūra un mitrums ievērojami palielinās. Uz atdzesētajām sienām un iekšējiem stikliem aukstā laikā veidojas kondensāts, ja temperatūra pazeminās zemāk par rasas punktu. Gatavojot ēdienu gaisa temperatūra vienmēr paaugstinās. Tādēļ aukstajā gada laikā uz iekšējo stiklu virsmas veidojas kondensāts. Cilvēks miega laikā izdala gaisā ievērojamu mitruma daudzumu. Tādēļ no rītiem guļamistabā parasti ir paaugstināts mitruma līmenis. Ja logiem nav uzstādīti ruļveida aizvirtņi vai atvāžamie aizvirtņi, ziemā uz iekšējā stikla veidojas kondensāts. Taču kondensāts var izveidoties uz šādiem logiem arī gadījumos, kad no rīta aizvirtņi tiek atvērti un stikla virsma ātri atdziest. Bez tam, pastāv vēl daži faktori, kas veicina kondensāta veidošanos: liels istabas augu daudzums telpā, nepareizs radiatoru izvietojums, dziļi loga atgāžņi, aizkari, žalūzijas no iekšpuses, kas kavē gaisa cirkulāciju, siltuma tilti (siltuma zudumu vietas). Kondensāta veidošanās biežumu uz stikla virsmas no iekštelpu puses lielā mērā ietekmē vispirms stikla paketes koeficients K.

Aplūkosim piemēru ar baseinu: Ja telpā temperatūra ir 280C un relatīvais gaisa mitrums ir 50%, tad rasas punkts dotajā gadījumā ir 16,60C. Ja telpā ar baseinu uzstādītas parastas stikla paketes, tad pie ārpustelpu temperatūras -100C iekšējo stiklu temperatūra būs 13,80C, kas izraisa kondensāta veidošanos. Ja telpā ar baseinu uzstādītas siltumizolējošās stikla paketes ar koeficientu K = 1,3 W/m2K, iekšējo stiklu temperatūra nesasniedz rasas punktu un kondensāts neveidojas: TIS = 28 + 1,3 х (-10-28)/8 =21,8 °С (> 16,6°С ). Tātad siltumizolējošās stikla paketes samazina kondensāta veidošanās iespējamību uz iekšējo stiklu virsmas.

Secinājums: Jo zemāks stikla paketes koeficients K, kas sastāv no vairākiem stikliem, jo augstāka iekšējā stikla temperatūra un jo mazāka kondensāta veidošanās iespējamība uz stikla virsmas.